Consisty-open rails je nevidí

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Consisty-open rails je nevidí

Příspěvek pro Vendulka11 za 9/3/2014, 12:07

Ahoj, stáhl jsem si nějaká úzkorozchodná vozidla a chtěl jsem si s nimi zajezdit. Stáhl jsem si conBuilder a zkusil vytvořit consist v něm. Nepomohlo, conbuilder ukládá soubory kamsi ? neznámo kam. ->OpenRails je prostě nevidí :-(
Tak jsem to po poradě s kamarády zkusil v ,,MSTS editors and tools,, (nainstalovalo se mi s MSTS z CD). MSTS (hra) už tyto consisty sice vidí, nicméně ve složce consist nejsou a OpenRails se podle toho chová ->nevidí je.
Díky moc za radu.

Vendulka11

Poèet pøíspìvkù : 2

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Consisty-open rails je nevidí

Příspěvek pro paashi za 9/3/2014, 14:58

Zkusil bych vydolovat vygenerovaný consist a nakopíroval bych ho do TRAINS/CONSISTS. Pokud ani to nepomůže, kontroloval bych soubor consistu, zda obsahuje lokomotivu, tj. např.
kód:

Engine (
         UiD ( 1 )
         EngineData ( cd_751104 cd_751 )
      )
a dále, zda lokomotiva existuje ve složce TRAINS/TRAINSET. První název v řádku EngineData je název ENG souboru, druhý název je název složky, kde se ENG nachází. Pokud ani to nepomůže, mohl by být problém v ENG souboru. Každopádně to lze zkusit i tak, že se ORTS spustí z příkazového řádku následovně:
kód:

RunActivity.exe "cesta\ke\consistu" "cesta\k\souboru\trasy" 12 0 0
Poslední tři čísla jsou čas, roční období a počasí (netřeba nastavovat). Pokud se ORTS spustí, bude chyba snad jen v nějakých vazbách, ale pravděpodobněji se nespustí a chybu vypíše do OpenRailsLog.txt (umístěný na ploše).
paashi

Poèet pøíspìvkù : 63

Zobrazit informace o autorovi http://www.openrails.org

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Vendulka11 za 9/3/2014, 16:52

právě v tom je problém, když mi kamarád poške svoje consisty, dám je do trains/consists a funguje to jak v MSTS, tak v OpenRails. Když si consist vytvořim já, vůbec nwm, kam si to editor msts uloží, že to MSTS vidí a openrailsy ne.... Tudíž ni nemůžu zkontrolovat, jestli v tom consistu chyba je, nebo nejni, prostě se to uloží kamsi a já nevim kam...

Vendulka11

Poèet pøíspìvkù : 2

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro slanour za 10/3/2014, 12:29

Zdravím, já bych v prvé řadě zkusil conbuilder spustit "jako správce"-osmičky sou na tohle citlivé, a taky zkusit znovu nastavit cestu k msts v options/msts path..

slanour

Poèet pøíspìvkù : 1

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

- Similar topics

Povolení tohoto fóra: