Zdroje světla

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down

Zdroje světla

Příspěvek pro Stingray za 11/2/2014, 00:28

Měl bych takovou otázečku a v podstatě trochu i přání zároveň. Ač je to záležitost až verzí za milníkem 1.0, počítá se v budoucnu se světelnými zdroji jinými než na řízeném vozidle či na ostatních hnacích vozidlech? Čili třeba něco jako .eng soubory s definicí světelného kuželu, ale pro statické objekty? Napadlo mě to v souvislosti s veřejným osvětlením, se kterým si poslední dobou trochu modelářsky hraju. Není to priorita provozu, ale přeci jen ta fádně temná noční krajina je poněkud nereálná a řešit všechno jen tvorbou speciálních "jako nasvícených" modelů za pomoci textur taky nejde (např. osvětlení nádraží, kolejí, terénu apod.).....

Stingray

Poèet pøíspìvkù : 9

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Re: Zdroje světla

Příspěvek pro paashi za 14/2/2014, 22:49

Nejsem sice "enviromentalista", ale pokud vím, zatím platí omezení jediného světelného zdroje. Tzn. kromě slunce a hráčovy lokomotivy nemůže existovat jiný zdroj světla. Vím, že se to řešilo kdysi dávno - těžko se ta diskuse hledá. Určitě se to ale bude časem řešit.
paashi

Poèet pøíspìvkù : 63

Zobrazit informace o autorovi http://www.openrails.org

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Stingray za 20/3/2014, 15:01

Hledal jsem statečně, hledal jsem 2 dny a nic. Ale matně si pamatuju, že jsem tu diskuzi kdysi taky viděl...... Asi ji už pohltily hlubiny internetu.....

Ale teď z jiné bečky. Něco co by nemuselo být z šuplíku "wishlist". Všímám si u stávajících dvou zdrojů světla jisté disproporce v úrovni intenzity. Nedalo by se alespoň zatím poladit intenzitu svitu slunce oproti intenzitě reflektorů lokomotivy? Někde jsem brknul o zmínku o tom, že se nějaké úpravy chystají, ale vyrozuměl jsem z toho, že jde spíše o úpravu kužele a dosvitu. Mě ale víc "provokuje" fakt že reflektor lokomotivy hravě přesvítí slunce za jasného dne, ale naopak stíny objektů vrhané ve směru od slunce nejsou zdaleka tak výrazné, jako ve skutečnosti. Kdo někdy řídil nějaký dopravní prostředek se světlometem ví, že proti sluníčku je i 1kW nic. A taky má jistě tu zkušenost s přechodem dne a noci, kdy už je světla málo na to, aby bylo pořádně vidět ale reflektory vozu ještě neosvítí prostor dostatečně jasně. Zkrátka sluníčko by potřebovalo "volume up" a reflektory lokomotiv "volume down". Nedaly by se na to přidat nějaké experimentální posuvníky v nastavení? Nebo je to komplexnější problém než se zdá?

P.S.: nemám tím na mysli stroje s nastavením přemrštěným i v MSTS, to se dá poladit v ENGu, ta disproporce se ale projevuje i u vozidel, která v MSTS svítí "jako za bludičky".
P.P.S.: když to po sobě čtu, zní to hrozně.... prosím, neberte to jako kritiku! To má být prostě jen další návrh...

Stingray

Poèet pøíspìvkù : 9

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Příspěvek pro Sponsored content

Sponsored content

Návrat nahoru Goto down

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru

Povolení tohoto fóra: