Pohled do budoucna...

Goto down

Pohled do budoucna... Empty Pohled do budoucna...

Příspěvek pro paashi za 4/8/2013, 09:33

Vážení,
čím blíže je vydání verze 1.0, tím intenzivnější jsou rozpravy o budoucích funkcích ORTS. Rozhodl jsem se ukázat vám, kam se bude ubírat chování vozidel, aneb co plánuje oddělení "fyziky".

První dokument je kostra, která představuje základní kroky pro budoucí fyziku a následně i její implementaci. Můžete se tedy těšit na nové formáty souborů, které vám umožní modelovat vozidla podrobněji. Původní MSTS vozidla budou stále v ORTS fungovat, pro zájemce budou k dispozici "konvertory" formátu souborů pro rozšíření původních modelů o nové funkce.

Úkolníček pro team "fyziky"

Druhý dokument je pohled pod pokličku nové fyziky, kde je velice rámcově zobrazena struktura tříd pro model lokomotivy.

https://docs.google.com/drawings/d/1l2K54TSiLTpCY--RfFYavhArKxU07OaBxckPFpw7Wns/edit?usp=sharing

Pokud by někdo z vás měl zájem do projektu se zapojit (jako programátor), napište mi prosím PM.
paashi
paashi

Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 09. 07. 13
Location : Zilina

Zobrazit informace o autorovi http://www.openrails.org

Návrat nahoru Goto down

Pohled do budoucna... Empty Re: Pohled do budoucna...

Příspěvek pro čouda za 25/8/2013, 18:34

Malinko odbočím, ale v podstatě to souvisí. Moc se mi nelíbí házení a kývání skříně. Lokomotiva se víceméně kolíbá ze strany na stranu, kde střed otáčení je uprostřed obrazovky. Proto kývání není příliš patrné a to ani při jeho maximálním stupni. Ve skutečnosti se skříň lokomotivy pohybuje ve všech třech osách, houpání je specifikum některých řad vozidel např.:820/830, k bočnímu náklonu dochází při jízdě přes výměny - přitom může dojít ke zhoupnutí skříně. Nešlo by to nějak řešit? Udělat návaznost na nějaký nový parametr v eng souboru? Jelikož se jedná o nový simulátor, nastavení pohybování skříně v menu mi přijde celkem podivné.

Díky Čouda

čouda

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 25. 08. 13

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Pohled do budoucna... Empty Re: Pohled do budoucna...

Příspěvek pro paashi za 30/8/2013, 14:45

Zdravím,
kde se vůbec vzalo ono kývání? MSTS totiž s ničím podobným nepočítalo. Těžiště a výpočet sil ve všech osách slouží v MSTS pouze k výpočtu vykolejení. Tomu odpovídají i data v ENG souborech. Kývání je výsledkem vzájemných sil mezi kolejnicemi, pojezdem a skříní vozidla. Pokud tedy nemáme k dispozici jejich vzájemné proporce, hmotnosti, pružnosti, atd., není možné jejich vzájemný pohyb modelovat. ORTS vsadilo "na efekt" a tento pohyb modeluje prostým kýváním dopředu/dozadu - změnou rotace celého modelu. Nevychází se z žádných dat, protože relevantní data nejsou k dispozici. Navázat kývání např. na hmotnost není řešením - každý druh pojezdu a vypružení má jiné vlastnosti a chová se jinak. Řešením je tedy buď efekt vypnout a spokojit se s jednoduchým pohybem vozidla, nebo počkat si na budoucí verze ORTS, které budou díky vlastním datovým formátům a vozidlům stavěným přímo pro ORTS obsahovat i vzájemné pohyby skříně a pojezdu. Do té doby si na kývání pouze hrajeme...
paashi
paashi

Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 09. 07. 13
Location : Zilina

Zobrazit informace o autorovi http://www.openrails.org

Návrat nahoru Goto down

Pohled do budoucna... Empty Re: Pohled do budoucna...

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru